Kontakt

Wypełnij formularz,
a na pewno się odezwiemy.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: Polityka Prywatności

SUKCESY

Programowanie komputerów to nauka języków, których znajomość pozwala na przejęcie kontroli nad czymkolwiek kierowanym przez komputer

~ Sam Blazes zwycięzca National STEM Video Game Challenge 2012

Sukcesy dzieci

 

Historie dzieci.

 

Sukcesy naszych uczniów są dla nas zarówno ogromnym powodem do dumy jak i potwierdzeniem tego, że zajęcia w Matplanecie rozwijają logiczne oraz matematyczne myślenie u dzieci już od najmłodszych lat.

 

Zatem z wielką przyjemnością dzielimy się tymi sukcesami, o których wiemy:

 

 

Marzenka - Grupa Pitagoras 2

 

Marzenka zajęła w tym roku 209 miejsce w kraju w Alfiku Matematycznym (na 8 924 uczniów biorących udział). Kangura Matematycznego w kategorii Maluch napisała na 113,75 pkt / 120 pkt - wynik bardzo dobry.W Dzielnicowym Konkursie Matematycznym Sigma (Wola) "ex aequo" zajęła 1 miejsce (25/25 pkt), a w ogólnopolskim 7!

 

 

Jaś - Grupa Młode Talenty

 

Jaś po raz drugi z rzędu zdobył wyróżnienie w Kangurze Matematycznym, osiągnął na testach na koniec roku poziom zakładany dla klas starszych, a jego trener z piłki nożnej szybko zauważył, że na boisku myśli bardzo logicznie, bo najmniej się nabiegał, a osiągnął najwięcej punktów w określonych zadaniach.

 

 

Oliwka – Pascal 1

 

Moja córka 6 letnia Oliwka już drugi rok uczestniczy w zajęciach w Matplanecie. Rok temu moim marzeniem było, aby z wiekiem nauczyła się myśleć w kategoriach matematycznych, po kilku zajęciach moje marzenie się spełniło. Oliwka liczyła w niestandardowy sposób 4 +6, odjęła od sześciu jeden i dodała do czterech, bo 5+5 to 10. Pani prowadząca zajęcia nie skarciła jej, że liczy dziwnie, ale zapytała inne dzieci co sądzą o sposobie obliczeń Oliwki. Oliwka, prawdopodobnie podświadomie, uzmysłowiła sobie, że nie musi myśleć tak jak większość, ale śmiało może tworzyć własne sposoby liczenia.

Sławomir Czapliński (tata 6 letniej Oliwki i 4 letniej Zuzi)

 

Zuzia – Fermat 1

 

Moja druga córka Zuzia kiedyś nie była na zajęciach, na których dzieci uczyły się ułamków zwykłych. Na następnych zajęciach Pani wyjaśniła jej, a Zuzia ku naszemu z żoną pewnemu zaskoczeniu podzieliła w domu pizzę stosując ułamki zwykłe. Matplaneta pomaga dzieciom słabszym z matematyki zrozumieć podstawowe zasady, a z tych przeciętnych czyni uzdolnionymi matematycznie, którzy za jakiś czas będą laureatami olimpiad matematycznych.

Sławomir Czapliński (tata 6 letniej Oliwki i 4 letniej Zuzi)

 

Maja – Pascal 1

 

Maja jest uczennicą Matplanety w grupie Pascal 1. Kiedy wykonano jej test gotowości szkolnej, po roku uczęszczania na zajęcia Matplanety, oceniono ją, że jest geniuszem z matematyki. Mogę przypuszczać, że jej matematyczne umiejętności kilkakrotnie przewyższały rówieśników. W Matplanecie umysł dziecka uczy się myślenia w kategoriach matematycznych. Dziecko nie boi się wypłynąć na głębokie wody, wierzy w siebie, ponieważ wielokrotnie znajdowało rozwiązanie. Matplaneta stworzyła warunki dla dzieci do lepszego, niż szkolna edukacja, poznania matematyki.

 

Inga – Euler 1

 

Inga miała problemy z matematyką w edukacji wczesnoszkolnej. Przynosiła do domu złe oceny, co w coraz większym stopniu powodowało u niej zniechęcenie do nauki matematyki. Przed nią była jednak 4 klasa, a wraz z nią coraz trudniejsze zagadnienia. Zdecydowaliśmy się na posłanie Ingi na zajęcia Matplanety. Po 2 miesiącach Inga pokochała matematykę, a po 1 semestrze przestała mieć jakiekolwiek problemy z matematyka, a wręcz stała się prymusem. Teraz jej ocena semestralna to 5 – rzecz, która wydawała nam się niewyobrażalna jeszcze 1,5 roku wcześniej!

Dariusz, tata 10 letniej Ingi